Dodaj produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

EGF

Czym jest EGF?

EGF (Epidermal Growth Factor) to naskórkowy czynnik wzrostu, który jest obecny naturalnie w skórze. Jest to białko, które pobudza naskórek do odnowy i którego ilość spada wraz z wiekiem. Odkryty został w 1986 roku, co zostało uhonorowane Nagrodą Nobla. Jego użycie w kosmetologii stale zyskuje na popularności.

EGF

Jakie właściwości wykazuje EGF?

EGF jest odpowiedzialny za stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny przez fibroblasty oraz pobudzanie namnażania się, wzrost i migrację samych komórek skóry, keratynocytów. Jest niezbędny w przebiegu epitelializacji, procesu, który jest konieczny do prawidłowego zagojenia się rany. EGF poprawia dotlenienie komórek, odżywia skórę i utrzymuje jej prawidłowe nawilżenie.

Jaki działanie ma EGF na skórę?

Najprościej rzecz ujmując naskórkowy czynnik wzrostu przyspiesza wytwarzanie nowych i zdrowych komórek skóry, co ma ogromne znaczenie w procesie gojenia ran i wszelkich mikrouszkodzeń. Dzięki stymulacji fibroblastów do wytwarzania nowych włókien białek podporowych skóry - kolagenu i elastyny – EGF stał się wyjątkowo skutecznym składnikiem odmładzającym skórę, który zmniejsza widoczność zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych, zwiększa gęstość i zwartość skóry, co sprawia, że staje się ona zdecydowanie bardziej jędrna i elastyczna. Cera odzyskuje zdrowy koloryt, jest wyraźnie wygładzona, odżywiona i nawilżona, poprawia się kontur twarzy.

Jak wpływa EGF na włosy i skórę głowy?

EGF jest substancją wpływającą dobroczynnie nie tylko na skórę twarzy – okazuje się, że stanowi także niezwykle skuteczny składnik w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem, tworzeniem się zakoli. Naskórkowy czynnik wzrostu stymuluje odnowę i regeneruje skórę głowy oraz mieszki włosowe, rewitalizuje ją i głęboko odżywia - takie działanie wpływa na wzmocnienie cebulek włosoych. Dzięki niemu włosy stają się gęstsze, mocniejsze, rzadziej wypadają, ogranicza się także problem łysienia.

Kto powinien stosować kosmetyki z EGF?

Kosmetyki z czynnikiem wzrostu EGF powinny być stosowane przed osoby posiadające cerę dojrzałą, wiotką, z pierwszymi oznakami starzenia, z głębokimi zmarszczkami suchą. Świetnie sprawdzą się w pielęgnacji cery mało odżywionej, zniszczonej (np. w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, zanieczyszczenia czy po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych) i wymagającej szybkiej regeneracji. EGF przysłuży się także tym, którzy narzekają na nierównomierny koloryt skóry. Naskórkowy czynnik wzrostu może być trafionym wyborem, jeśli chodzi osoby chcące zagęścić włosy, ograniczyć ich wypadanie czy nawet zahamować łysienie.

W jakich produktach znajduje się EGF?

Często spotyka się EGF w kosmetykach anti-age, przeciwzmarszczkowych i odżywczo-nawilżających. Obecny jest głównie w kremach do twarzy, pod oczy czy serum. Jest także cenionym przez kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznie składnikiem specjalistycznych preparatów gabinetowych do intensywnego odmładzania skóry.

Zobacz produkty

Bestsellery kategorii

Ilość produktów: 35

Filtrowanie

Beauty Blog

pixel