Dodaj produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kwas linolowy

Co to jest kwas linolowy?

Kwas linolowy jest organicznym związkiem chemicznym, który należy do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych typu omega-6. Organizm nie jest w stanie go sam wyprodukować, dlatego tak bardzo ważne jest dostarczanie go wraz z pożywieniem. Kwas linolowy jest niezwykle istotnym elementem biorącym udział w wielu procesach zachodzących w organizmie.

Kwas linolowy

Jakie właściwości ma kwas linolowy?

Kwas linolowy wykazuje bardzo dobre właściwości antyoksydacyjne, które zapobiegają utlenianiu ważnych dla organizmu związków chemicznych i niszczeniu komórek przez wolne rodniki. Obecność kwasu linolowego jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, metabolizmu glukozy i insuliny oraz utrzymania skóry i włosów w świetnej kondycji.

Jak działa kwas linolowy na skórę?

Kwas linolowy wzmacnia barierę hydrolipidową skóry, a co za tym idzie wspiera jej odporność przed drobnoustrojami oraz utrzymuje jej nawilżenie na odpowiednim poziomie. Działanie antyoksydacyjne kwasu linolowego przyczyni się do spowolnienia przedwczesnego starzenia się skóry - ograniczy utratę jędrności i powstawanie zmarszczek. Pomoże zregenerować uszkodzony i przesuszony naskórek, a także ureguluje pracę gruczołów łojowych. Zapobiega rozwojowi chorób skórnych, takich jak łuszczyca, atopowe zapalnenie skóry, egzemy czy rybiej łuski.

Jaki wpływ ma kwas linolowy na włosy?

Kwas linolowy ma właściwości antystatyczne, co oznacza zdolność do ograniczenia puszenia i elektryzowania włosów. Tworzy na powierzchni włosa okluzję, która chroni przed odparowywaniem wody oraz negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki temu składnikowi pasma stają się gładkie i miękkie, doskonale nawilżone, zdecydowanie łatwiej jest je rozczesać.

Kto powinien stosować kwas linolowy?

Kwas linolowy powinien być stosowany przez tych, którzy zmagają się z przesuszoną i odwodnioną skórą, która łuszczy się i daje uczucie dyskomfortu (ściągnięcie, świąd, pieczenie). Przysłuży się przy chorobach dermatologicznych - łuszczycy, atopii, egzemie. Pomoże on zregenerować i wygładzić popękany naskórek. Zda także egzamin w pielęgnacji skóry dojrzałej, zmęczonej, wiotkiej oraz problematycznej (trądzik, nadmierne przetłuszczanie się skóry i skłonność do zapychania porów). Kwas linolowy w kosmetykach do włosów ułatwi rozczesywanie i zredukuje puszenie się i plątanie. Sprawdzi się świetnie do włosów suchych, zniszczonych, matowych, wymagających regeneracji.

W jakich produktach występuje kwas linolowy?

Kwas linolowy występuje naturalnie w olejach roślinnych - najwięcej jest go w oleju z wiesiołka, ogórecznika, słonecznika, z pestek winogron, rzepakowym czy sojowym. Oleje te są bardzo chętnie wykorzystywane do produkcji kosmetyków. Znajdziemy je w kremach, serum, maseczkach, kosmetykach do pielęgnacji ciała, produktach myjących dla każdego typu cery, a w szczególności do skóry suchej, dojrzałej i zniszczonej. Kosmetyki z kwasem linolowym (lub olejami go zawierającymi) pomogą również w pielęgnacji włosów przesuszonych i elektryzujących się.

Zobacz produkty

Bestsellery kategorii

Ilość produktów: 7

Filtrowanie

Beauty Blog

pixel