Dodaj produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Witamina K2

Czym jest witamina K?

Witaminą K określamy grupę organicznych związków chemicznych koniecznych do utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wyróżniamy 3 rodzaje witaminy K: K1 (filochinon) - występująca jedynie w pożywieniu, K2 (menachinon) - syntetyzowana przez organizm w jelitach oraz K3 (menadion) - otrzymywaną syntetycznie.

Witamina K

Jakie właściwości ma witamina K?

Witamina K jest znana przede wszystkim z udziału w procesie krzepnięcia krwi. Wykorzystuje się ją, aby zapobiec nadmiernemu krwawieniu, ale jest to także substancja przeciwdziałająca chorobom takim jak osteoporoza czy zaburzenia pracy jelit. Witamina K wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, wycisza stany zapalne, działa przeciwbólowo i przeciwdziała rozwojowi bakterii.

Jakie działanie ma witamina K na skórę?

Witamina K skutecznie niweluje rumień powstały na skutek osłabienia ścian naczyń włosowatych w skórze i nieprawidłowej mikrocyrkulacji. Ogranicza także widoczność teleangiektacji, czyli tzw. pajączków oraz czerwonych plam. Witamina K przyspiesza proces wchłaniania siniaków i gojenia ran. Intensywnie regeneruje naskórek i działa antybakteryjnie – tym samym wspiera funkcjonowanie naturalnej bariery ochronnej skóry. Wspomaga również rozjaśnianie przebarwień i przywraca zdrową kondycję skórze zniszczonej w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV.

Jaki wpływ ma witamina K na włosy?

Istotne znaczenie ma witamina K w pielęgnacji włosów, a zwłaszcza jeśli chodzi o cebulki włosowe. W przypadku niedoborów tej substancji ulegają one znacznemu osłabieniu, co często prowadzi do zwiększenia wypadania włosów. Stają się one słabe i cienkie, jest ich zdecydowanie mniej. Kosmetyki z witaminą K pomogą wzmocnić cebulki i tym samym zahamować wypadanie włosów.

Kto powinien stosować witaminę K?

Witamina K jest wyjątkowo skuteczna w pielęgnacji cery naczynkowej – z widocznym rumieniem na policzkach, teleangiektazjami, czerwonymi plamami. Ponieważ witamina K wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, doskonale sprawdzi się ona w walce z cieniami pod oczami. Pomoże także w przypadku skóry zmęczonej, uszkodzonej i zniszczonej (szczególnie po intensywnym opalaniu lub zabiegach kosmetycznych), a także w redukcji krwiaków i rozjaśnianiu przebarwień. Witamina K wspomoże także walkę z nadmiernym wypadaniem włosów.

W jakich produktach można spotkać witaminę K?

Najczęściej spotyka się witaminę K w kosmetykach do cery naczynkowej, niwelujących zaczerwienienia, a także łagodzących, regenerujących i rozjaśniających. Można ją znaleźć w składzie kremów i serum do twarzy, kremów czy żeli po oczy, maseczkach, tonikach. Witamina K występuje również w preparatach do redukcji siniaków, przyspieszających gojenie. Jest taże komponentem kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy - wcierek i serum wzmacniających cebulki włosowe. Witamina K obecna jest także w pożywieniu, znajdziemy ją głównie w zielonych warzywach (szpinak, brokuły, sałata, jarmuż), a także w wątrobie, jajach, serach dojrzewających.

Zobacz produkty

Bestsellery kategorii

Ilość produktów: 7

Filtrowanie

Beauty Blog

pixel